Rejestrowanie badania cytologicznego krok 3 z 3 - wypełnianie danych ankiety i badania

Ekran jest dostępny po naciśnięciu przycisku na ekranie 'Badania cytologiczne - dodawanie krok 2 z 3' lub przycisku na ekranie 'Badania cytologiczne - wyszukiwanie' przy rekordzie wybranej osoby.

Jest kolejnym krokiem w procedurze wprowadzania nowego badania. Służy do wprowadzania informacji dla NFZ, wywiadu i wyników badania towarzyszącemu pobraniu wymazu czyli etapu podstawowego.

UWAGA!!! PODCZAS REJESTRACJI BADANIA Z DATĄ BIEŻĄCĄ (DATA POBRANIA) SIMP AUTOMATYCZNIE WERYFIKUJE UPRAWNIENIA DO ŚWIADCZEŃ DANEJ OSOBY W E-WUŚ. REJESTRACJA  WYMAGA TYLKO UZUPEŁNIENIA POLA Z INFORMACJĄ O TYM SKĄD PACJENTKA DOWIEDZIAŁA SIĘ O BADANIACH PROFILAKTYCZNYCH, DATA BADANIA (BIEŻĄCA) PODPOWIADANA JEST PRZEZ SYSTEM. NIE MA KONIECZNOŚCI WYPEŁNIANIA OD RAZU CAŁEJ ANKIETY.

UWAGA!!! JEŚLI BADANIE REJESTROWANE JEST Z DATĄ WSTECZNĄ (DATA POBRANIA) SIMP SPRAWDZA W LOGACH E-WUŚ, CZY W DANYM DNIU BYŁO ZAPYTANIE O UPRAWNIENIA DO ŚWIADCZEŃ DANEJ OSOBY. JEŚLI ŚWIADCZENIODAWCA SPRAWDZAŁ W E-WUŚ UPRAWNIENIA DO ŚWIADCZEŃ WPROWADZANEJ OSOBY W DNIU POBRANIA TO BADANIE BĘDZIE ROZLICZONE. W PRZYPADKU KIEDY ZAPYTANIA DO E-WUŚ NIE BYŁO LUB BYŁO W INNYM DNIU NIŻ DATA POBRANIA BADANIE BĘDZIE ROZLICZONE TYLKO WTEDY, GDY POD FUNKCJĄ ZOSTANIE UZUPEŁNIONY RODZAJ DOKUMENTU NA PODSTAWIE KTÓREGO BADANIE ZOSTAŁO WYKONANE.

UWAGA!!! Badania można wprowadzać mimo pustego pola 'Miejsce wykonywania świadczeń'. Aby pojawiło się MWŚ należy zwrócić się do Centrali NFZ z prośbą o podpięcie umowy do SIMP-a.

Pojawia się ekran podzielony na cztery sekcje:

  1. Dane osoby z poprzedniego ekranu (nie do edycji):
  2. Dane adresowe osoby (z bazy NFZ) - w przypadku niezgodności z informacją od pacjentki można go zmienić za pomocą przycisku :
  3. Dane dotyczące badania:
  4. Ankieta NFZ, wywiad i badanie:
  5. Uwaga jedno z pól:
    'Data ostatniego badania (wraz z wynikiem)'  i/lub 'Obecność DNA HPV wysokiego ryzyka' jest obowiązkowe jeżeli osoba należy do grupy 'Podwyższonego ryzyka'. Wypełnienie tych pól kwalifikuje osobę do tej kategorii nawet jeżeli wcześniej to pole nie zostało odznaczone.  

Przyciśnięcie przycisku powoduje weryfikację i w przypadku prawidłowych i kompletnych danych zapis wprowadzonych informacji w bazie. Informuje o tym odpowiedni komunikat wyświetlając równocześnie numer nadany przez system temu badaniu oraz wprowadzony przez użytkownika symbol badania. Na tym samym ekranie znajduje się przycisk pozwalający wydrukować wypełnioną ankietę.

Wprowadzenie danych tylko w pola: 'Data badania' i 'Informacja o badaniach profilaktycznych uzyskana' a dla grupy 'Podwyższonego ryzyka' dodatkowo - 'Daty ostatniego badania (wraz z wynikiem)'  i/lub 'Obecność DNA HPV wysokiego ryzyka' powoduje zapisanie badania ze statusem 'Rejestracja'.

Wypełnienie wszystkich pozostałych pól obowiązkowych powoduje, że po zapisie badanie zyskuje status 'Pobranie'.

Aby wycofać się z tego ekranu (bez zapisu) i powrócić do punktu wyjścia - ekranu 'Badania cytologiczne - wyszukiwanie' należy przycisnąć przycisk .

W lewym górnym rogu znajduje się przycisk . Po najechaniu kursorem myszy wyświetla się 'w dymku' opis (Szczegóły). Po kliknięciu rozwija się sekcja zawierająca informacje o tym kto wprowadził, zmodyfikował, zatwierdził wynik badania (lub o tym kto anulował wprowadzone badanie i z jakiej przyczyny).

W górnej prawej części ekranu przy podglądzie ankiety znajdują się łącza:

W stopce z lewej strony znajduje się numer OW NFZ, nazwa świadczeniodawcy oraz imię i nazwisko zalogowanego użytkownika, a z prawej strony - numer wersji systemu.